Voňavý dotek – duhové vůně

Hluboce uvolňující  aromaterapeutická masáž, která velmi dobře řeší psychické zátěže, deprese, smutek, stres a jiné. Základem masáže jsou vysoce kvalitní terapeutické esenciální oleje zn. Vivasan, Young living essence nebo z Thajska, které si můžete sami zvolit před masáží. Kombinací je možné docílit vyladění mentálních procesů. Masáž zahrnuje i ošetření hlavy (na přání horkým bio sezamovým olejem) a obličeje. Při delší masáži (180 min) nabízím prožitkovou vnější a vnitřní masáž dásní, uší i nosu. Na konci masáže vám namíchám na míru kombinaci éterických olejů, kterou můžete vdechovat plnými doušky přiloženými ruky nebo si tuto vůni odnést domů. Po masáži se můžete vysprchovat nebo si vůně ponechat na těle, s tím, že budou ještě několik dní s vámi pracovat.. Aromaterapie znamená léčbu pomocí vůní. Spojuje se zde pozitivní působení vlastní masáže s propojením silic a rostlinných olejů. Éterické esenciální (aroma) oleje mají hojivou sílu v oblasti emocionální, psychické ale i fyzické a  energetické. Esenciální oleje jsou přírodní oleje, získané z bylin, rostlin, květů, stromů, větví, travin, ovoce a květin. Jsou to přírodni produkty, které obsahují chemické látky široce používané k léčbě mnoha onemocnění díky minimálním nebo žádným vedlejším účinkům. Při aromaterapeutické masáži se esenciální oleje výhradně používají ve spojení nosného oleje, nejlépe za studena lisovaného rostlinného oleje. (kokosový, mandlový, olivový, sezamový, slunečnicový)

Účinky masáže:

Pomocí vonných éterických olejů harmonizuje celé tělo i duši. Vůně má velký vliv na psychiku a na celkový stav organismu. Ovlivňuje všechny tělesné systémy, může posílit sebevědomí masírovaného, uvolnit emocionální bloky, zvýšit jasnost uvažování, navodit optimismus. Masáž uvolňuje  i osvěžuje zároveň.

Kdy není vhodná masáž – kontraindikace

  • alergie na esenciální oleje
  • akutní stavy (horečka, virózy, infekce, záněty)
  • nádorové onemocnění
  • epilepsie, cukrovka,
  • vysoký nebo nízký tlak (neléčený)
  • srdeční onemocnění
  • těhotenství
  • křečové žíly
  • infekční onemocnění

Pokud na některou z uvedých kontraindikací trpíte a přesto běžně na masáže chodíte a trváte na masáži, pak vás požádám o potvrzení od vašeho lékaře, že na zmíněnou masáž můžete jít.